“Tīrības dienu” birojs un VUGD aicina sakopt Latviju, lai samazinātu kūlas ugunsgrēku skaitu

Birojs „Tīrības dienas” un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina uzņēmumus, ģimenes, draugu un kaimiņu grupas piedalīties „Tīrības dienās”, tādā veidā samazinot kūlas ugunsgrēku skaitu.

Viens no intensīvākajiem ugunsgrēku periodiem ir pavasaris, kad ir nokusis sniegs, parādījusies pirmā sausā zāle un atkritumi. Lai ugunsbīstamība tiktu samazināta, nepieciešams sakopt gan laukus, gan pilsētas teritorijas jau tagad – pirms ziemas iestāšanās.

Šogad VUGD ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 1760 kūlas ugunsgrēkus. Šajos ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks, divi guva apdegumus, kā arī 48 gadījumos no degošās sausās zāles aizdegās arī ēkas. Salīdzinoši 2010.gadā bija reģistrēti 1695 kūlas ugunsgrēki, kuros gan bojā gājušo cilvēku nebija, taču tika nopostītas 32 ēkas. Pēdējo desmit gadu laikā vistraģiskākie bija 2006.gads, kad bija jādzēš 7083 ugunsgrēki un tajos gāja bojā seši cilvēki un nodega 472 ēkas, bet 2002.gadā – 4320 ugunsgrēki, kuros bojā gāja astoņi cilvēki un nodega 514 ēkas.

Akcijas “Tīrības dienas” mērķis ir mudināt iedzīvotājus ar lielāku atbildību izturēties pret savu valsti, uzturēt to tīru un sakoptu, kā arī ar neiecietību izturēties pret tās piesārņotājiem.

„Diemžēl šādi ugunsgrēki pavasarī nav retums, arī pilsētas teritorijā. Mūsu mērķis ir rūpēties par sevi, kaimiņiem, draugiem, radiem, kā arī citiem iedzīvotājiem un dzīvām radībām, nodrošinot labvēlīgu un drošu vidi,” atzīst “Tīrības dienas” organizatore Linda Osīte.

VUGD informē, ka visbiežāk ugunsgrēki notiek pilsētās. Kaut gan šeit degšanas platības salīdzinoši ir mazākas, taču šie ugunsgrēki ir bīstamāki, jo apdraud dzīvojamās ēkas, ražošanas objektus. Ugunsdrošības likumā noteiktas ugunsdrošības prasības objektu teritorijā, kas paredz, ka objekta teritoriju sistemātiski jāattīra no degtspējīgiem atkritumiem, bet ap ēkām desmit metrus platu joslu attīra no sausās zāles un nenovākto kultūraugu atliekām. To var ieteikt arī privātmāju īpašniekiem – ja ap ēkām viss būs sakopts, tad paša, kaimiņa vai kāda ļaundara izraisītā kūlas ugunsgrēkā neaizdegsies ēka.

Uzņēmumi, draugu, radu un kolēģu grupas, kas ir nolēmušas piedalīties „Tīrības dienās”, aicināti sazināties ar “Tīrības dienu” biroju: piedalies@tiribasdienas.lv, tālrunis 26831571.Tīrības inspekcija:

“Tīrības inspektori” ir aicināti sekot līdzi sava pilsētas, pagasta, mikrorajona vai pagalma kārtībai, fotogrāfiju, video materiālu vai apraksta formā iesūtot ziņas par piemēslotām vietām, kas traucē dzīvot.
Vērīgākajiem “Tīrības inspektoriem”, kā arī sakoptāko vietu īpašniekiem “Tīrības dienu” atbalstītāju sarūpētās balvas.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!

“Tīrības dienu” talkas:

Arī jūsu uzņēmumam, iestādei, interešu grupai ir iespēja pierādīt sevi kā aktīvu, videi draudzīgu un atbildīgu sabiedrības daļu, palīdzot sakopt Latviju. “Tīrības dienu” ietvaros ikvienam interesentam ir iespēja organizēt tīrītāju grupas, kas dosies dabā, sakopjot pašu izvēlētas vai ar “Tīrības dienu” organizatoriem saskaņotas piemēslotas vietas visā Latvijā.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!