“Tīrības dienu” aktīvākā universitāte sakopj Rīgas Zooloģisko dārzu

“Tīrības dienu” aktīvākā izglītības iestāde – Latvijas Lauksaimniecības Universitāte – nedēļas nogalē vienojās kopīgā darbā, lai sakoptu Rīgas Zooloģisko dārzu.

Pērno lapu grābšanā, dažādu ēku uzpošanā un citos nelielos, bet nepieciešamos darbos piedalījās 60 studenti – galvenokārt no Lauku inženieru (LIF), Ekonomikas (EF) un Lauksaimniecības fakultātēm. Talkotāji sadalījās grupiņās un ar darbu vadītājiem strādāja visos Zoodārza nostūros.

“Aktīvākie talcinieki bija pirmkursnieki, kuri vēlas izmēģināt ko jaunu, un trešā kursa studenti, kuri vēl nav aizņemti bakalaura darba rakstīšanā, bet vēlas pamēģināt ko interesantu,” stāsta talkas koordinatore, EF 4. kursa studente Zane Stalte, norādot, ka tikai daži talcinieki ir tādi, kas arī pērn piedalījās sakopšanā.

Viena no pirmkursniecēm, kas piedalījusies Zoodārza sakopšanā, ir LIF studente Kristīne Brice – viņa atklāj, ka pirms tam mācījusies Bulduru dārzkopības skolā, un dārzs un parks ir tuva tēma, tāpēc arī izlēmusi iesaistīties.

“Sakopt Zooloģisko dārzu – tā ir lieliska iespēja ne vien padarīt labu darbu un vienlaikus atpūsties, bet arī apskatīt dzīvniekus no vietām, kurās parasti apmeklētājus nelaiž,” nākamajās talkās piedalīties aicina Z.Stalte.

Šo faktu apliecina arī LIF 3.kursa students Kristaps Gēbelis un Informācijas tehnoloģiju fakultātes 2.kursa students Mārcis Berķis – viņiem bija iespēja atrasties žirafu aplokā un piedalīties arī dzīvnieku barošanā.

Apmierināta ar darbu ir arī Sociālo zinātņu fakultātes 2.kursa studente Elīna Šteinberga – viņa dienu pavadījusi, grābjot pērnās lapas un dažādus gružus, taču gandarījumu par darbu sniegusi dzīvnieku apskate.

Zoodārza Dārza un parka nodaļas vadītāja Ilona Eistreiķe izsaka lielu pateicību visiem talkas dalībniekiem, kas devuši neatsveramu labumu dārza darbiniekiem un arī iemītniekiem: “Šāda talka atvieglo darbu mūsu strādniekiem, tā ļaujot viņiem vairāk pievērsties radošām lietām un Zoodārzu “uzpucēt” – darbs tiek darīts parka izskata uzlabošanai, nevis tikai mazgāšanai un grābšanai.” Viņa stāsta, ka arī pērn rīkotajās Studentu pašpārvaldes un Meža fakultātes biedrības “Šalkone” rīkotajās talkās Zoodārza pārstāvji šo centību novērtējuši, izsakot cerību, ka tā tiks turpināta.

Pēc lielās talkošanas studenti devās nelielā piknikā Ķīšezera krastā, bet pēc tam – nesteidzīgi apskatīja sakopto Zoodārzu.

Ja saredzat savas iespējas atbalstīt Latvijas sakopšanu, esat aicināti sazināties ar “Tīrības dienu” biroju: piedalies@tiribasdienas.lv, tālrunis 26831571.Tīrības inspekcija:

“Tīrības inspektori” ir aicināti sekot līdzi sava pilsētas, pagasta, mikrorajona vai pagalma kārtībai, fotogrāfiju, video materiālu vai apraksta formā iesūtot ziņas par piemēslotām vietām, kas traucē dzīvot.
Vērīgākajiem “Tīrības inspektoriem”, kā arī sakoptāko vietu īpašniekiem “Tīrības dienu” atbalstītāju sarūpētās balvas.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!

“Tīrības dienu” talkas:

Arī jūsu uzņēmumam, iestādei, interešu grupai ir iespēja pierādīt sevi kā aktīvu, videi draudzīgu un atbildīgu sabiedrības daļu, palīdzot sakopt Latviju. “Tīrības dienu” ietvaros ikvienam interesentam ir iespēja organizēt tīrītāju grupas, kas dosies dabā, sakopjot pašu izvēlētas vai ar “Tīrības dienu” organizatoriem saskaņotas piemēslotas vietas visā Latvijā.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!