“Tīrības dienu” ietvaros tiek sakopta “Abavas senleja”

Kā jau katru gadu, arī šajā pavasarī, ūdenstūrisma inventāru nomas uzņēmums “Jūras laivas” sakopa kādu no upju krastiem, šoreiz – Dabas parku “Abavas senleja”, Rendā, ap Īvandes upītes ūdenskritumu.

Upju sakopšanas talkas Abavā šim uzņēmumam ir tradīcija. Nav noslēpums, ka ik gadu atkritumu savākšanas talkās piedalās tie, kuri paši nemēslo, un, lai gan nav iemesla uzskatīt, ka šajā jautājumā varētu būt kādas izmaiņas – “Jūras laivas” piedalās “Tīrības dienu” akcijā, lai padarītu upju krastus vēl skaistākus un tīrākus.

“Jūras laivas” piedāvā izbaudīt sakoptos krastus ar laivošanu jūrā, upēs un ezeros, Latvijā un aiz tās robežām, iespēju iepazīt vēl neredzētus ūdeņus un izbaudīt nebijušas izjūtas.

Abavas senleja ir Abavas upes ieleja, kas izveidojusies ledus laikmetā, kad, ledājam kūstot, ūdeņi noplūda no Austrumkurzemes augstienes. Abavas senleja ir 1957. gadā dibināts dabas parks, kas izveidots, lai aizsargātu Abavas ieleju, kas veidojusies Austrumkurzemes augstienes ziemeļaustrumu un ziemeļu malā, noplūstot ledāju kušanas ūdeņiem. Parks sevī ietver arī īpaši aizsargājamo kultūrvēsturisko teritoriju “Abavas ieleja”. Abavas senlejas augšgals sniedzas līdz Bērzei un Dobeles apkārtnei.

“Šī uzņēmuma koncepcija ir ūdenstransporta noma un ļoti priecē fakts, ka “Jūras laivas” rūpējas par Latvijas vēsturiskajiem objektiem un tīrību kopumā. Pēc ziemas nereti tieši upju krasti ir visnetīrākie, tāpēc esam lepni par to, ka ir uzņēmumi, kas rūpējas arī par šo vietu tīrību,” atzīst “Tīrības dienas” organizatore Linda Osīte.

Ja saredzat savas iespējas atbalstīt Latvijas sakopšanu, esat aicināti sazināties ar “Tīrības dienu” biroju: piedalies@tiribasdienas.lv, tālrunis 26831571.Tīrības inspekcija:

“Tīrības inspektori” ir aicināti sekot līdzi sava pilsētas, pagasta, mikrorajona vai pagalma kārtībai, fotogrāfiju, video materiālu vai apraksta formā iesūtot ziņas par piemēslotām vietām, kas traucē dzīvot.
Vērīgākajiem “Tīrības inspektoriem”, kā arī sakoptāko vietu īpašniekiem “Tīrības dienu” atbalstītāju sarūpētās balvas.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!

“Tīrības dienu” talkas:

Arī jūsu uzņēmumam, iestādei, interešu grupai ir iespēja pierādīt sevi kā aktīvu, videi draudzīgu un atbildīgu sabiedrības daļu, palīdzot sakopt Latviju. “Tīrības dienu” ietvaros ikvienam interesentam ir iespēja organizēt tīrītāju grupas, kas dosies dabā, sakopjot pašu izvēlētas vai ar “Tīrības dienu” organizatoriem saskaņotas piemēslotas vietas visā Latvijā.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!