Sāksies ikgadējā akcija “Tīrības dienas”

Trešdien, 29. septembrī, ar preses konferenci aizsāksies ikgadējā akcija “Tīrības dienas”, kuras laikā iedzīvotāji ir aicināti lielāku vērību pievērst apkārtējās vides saglabāšanai, sakopt savu māju pagalmus, pļavas, mežus, upmalas un pilsētas. Šogad rudenī akcija jau norisināsies trešo reizi un tās mērķis būs sakopt Latvijas ūdenstilpņu apkārtni un uzlabot ūdens kvalitāti.

Preses konferencē mediju pārstāvji tiks informēti par akcijas norisi iepriekšējā gadā un pavasarī, kā arī par šī gada “Tīrības dienu” nozīmību un plānotajām aktivitātēm. Eksperti informēs par vispārējo situāciju dabas aizsardzības jomā, par Latvijas ūdenstilpņu tīrību un atbilstību normām, kā arī par ūdens kvalitāti un apkārtējās vides tīrību, salīdzinot ar citiem gadiem.

Preses konferencē piedalīsies:

  • LR Vides ministrs Raimonds Vējonis;
  • Uzņēmuma “A.A.&Būvkompānijas ” pārstāvis Arvīds Apfelbaums;
  • Gaujas Nacionālā parka Dabas aizsardzības pārvaldes Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācijas hidrobiologs Andris Urtāns;
  • “Tīrības dienu” organizatori.

Konferences norises vieta: Viesnīca “Art Hotel Laine”, Skolas iela 11, Rīga.

Konferences norises laiks: 29. septembris, plkst. 14:00.
Pēc konferences – uzkodas un dzērieni.

Par akciju:
Akcijas “Tīrības dienas” mērķis ir mudināt iedzīvotājus ar lielāku atbildību izturēties pret savu valsti, uzturēt to tīru un sakoptu, kā arī ar neiecietību izturēties pret tās piemēslotājiem. Tāpat akcijā iesaistīties tiek aicināti uzņēmumi, simboliski kopīgiem spēkiem iztīrot Latviju no krīzes putekļiem. Paralēli talku organizēšanai, iedzīvotāji ir aicināti iesaistīties netīro, piemēsloto vietu apzināšanā, par tām informējot plašāku sabiedrību, tādējādi liekot noteikto teritoriju apsaimniekotājiem būt aktīvākiem kārtības uzturēšanā.

Būsim pateicīgi, ja apstiprināsiet savu dalību, sazinoties ar “Tīrības dienu biroju” pa e-pastu piedalies@tiribasdienas.lv, vai zvanot 26831571.Tīrības inspekcija:

“Tīrības inspektori” ir aicināti sekot līdzi sava pilsētas, pagasta, mikrorajona vai pagalma kārtībai, fotogrāfiju, video materiālu vai apraksta formā iesūtot ziņas par piemēslotām vietām, kas traucē dzīvot.
Vērīgākajiem “Tīrības inspektoriem”, kā arī sakoptāko vietu īpašniekiem “Tīrības dienu” atbalstītāju sarūpētās balvas.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!

“Tīrības dienu” talkas:

Arī jūsu uzņēmumam, iestādei, interešu grupai ir iespēja pierādīt sevi kā aktīvu, videi draudzīgu un atbildīgu sabiedrības daļu, palīdzot sakopt Latviju. “Tīrības dienu” ietvaros ikvienam interesentam ir iespēja organizēt tīrītāju grupas, kas dosies dabā, sakopjot pašu izvēlētas vai ar “Tīrības dienu” organizatoriem saskaņotas piemēslotas vietas visā Latvijā.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!