Meklē videi draudzīgus tirgotājus

SIA „Zaļā josta” sadarbībā ar Latvijas Tirgotāju asociāciju (LTA) aicina Latvijas tirgotājus pieteikties dalībai konkursā „Videi draudzīgs tirgotājs 2009”. Šogad videi draudzīgie tirgotāji tiek meklēti jau otro gadu pēc kārtas.

Konkursa rīkotāji ir izvirzījuši vairākus mērķus, ko plāno sasniegt ar šī konkursa palīdzību:

1.Stimulēt tirgotājus ievērot videi draudzīgu komercdarbību, kas vērsta uz ilgtspējīgu attīstību;

2.Veicināt tirgotājus veidot videi draudzīga uzņēmuma vadību, t.i., izveidot un attīstīt vadības sistēmu, kas nodrošinātu nepārtrauktus uzlabojumus ilgtspējīgas attīstības virzienā videi draudzīga uzņēmuma tēla veidošanā;

3.Popularizēt videi draudzīgos tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumus un to darbiniekus.

Pieteikšanās konkursam notiek līdz 2009. gada 15. decembrim, nosūtot konkursa rīkotājiem aizpildītu pieteikuma anketu. Pieteikuma anketas meklējiet LTA mājas lapā www.lta.lv. Konkursa uzvarētāji tiks noteikti 2010. gada janvārī.

Lai noteiktu pašmāju videi draudzīgos uzņēmumus, tiek izveidota īpaša ekspertu komisija, kas rūpīgi izvērtēs katru šī godpilnā titula kandidātu. Konkursā tiks izmantotas divu veidu vērtēšanas anketas – vērtēšanas anketa, kuru aizpilda tirdzniecības vadītājs, un ekspertu vērtēšanas anketa, kuru aizpilda eksperti, apmeklējot tirdzniecības vietu. Nosakot videi draudzīgo tirgotāju, katram tirdzniecības objekta tipam ir izstrādāti atšķirīgi vērtēšanas kritēriji.

Dalība konkursā sniedz nozīmīgu ieguldījumu katra dalībnieka uzņēmuma tēla veidošanā. Ikviens uzņēmums, kas piesakās dalībai konkursā, publiski apliecina, kas uzskata sevi par videi draudzīgu un atbildīgu, turklāt lepojas ar to. Savukārt konkursa uzvarētāji tiks īpaši izcelti, iegūstot tiesības publiski lietot titulu „Videi draudzīgs tirgotājs 2009”, kā arī tiks popularizēti žurnālā „Latvijas Tirgotājs” un SIA „Zaļā josta” mājas lapā.

Konkursu rīko Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) sadarbībā ar SIA „Zaļā josta” un Latvijas Vides aizsardzības fondu un Vides ministriju.Tīrības inspekcija:

“Tīrības inspektori” ir aicināti sekot līdzi sava pilsētas, pagasta, mikrorajona vai pagalma kārtībai, fotogrāfiju, video materiālu vai apraksta formā iesūtot ziņas par piemēslotām vietām, kas traucē dzīvot.
Vērīgākajiem “Tīrības inspektoriem”, kā arī sakoptāko vietu īpašniekiem “Tīrības dienu” atbalstītāju sarūpētās balvas.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!

“Tīrības dienu” talkas:

Arī jūsu uzņēmumam, iestādei, interešu grupai ir iespēja pierādīt sevi kā aktīvu, videi draudzīgu un atbildīgu sabiedrības daļu, palīdzot sakopt Latviju. “Tīrības dienu” ietvaros ikvienam interesentam ir iespēja organizēt tīrītāju grupas, kas dosies dabā, sakopjot pašu izvēlētas vai ar “Tīrības dienu” organizatoriem saskaņotas piemēslotas vietas visā Latvijā.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!