Rīgas dome tūristu piesaistei rosina sakopt kapsētas

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē šodien tika izskatīts ierosinājums par kapu un kapsētu tūrisma attīstību Latvijā. Kopos esot apglabātas daudz ievērojamas personības un ja kapu vietas pienācīgi sakoptu, tūristi varētu būt ieinteresēti to apmeklēšanā.

Kā atzina Kapsētu pārvaldes priekšnieks Vilnis Bisenieks, lai sakoptu kapus ir nepieciešami ievērojami līdzekļi – līdz pat sešiem miljoniem latu. Pašu nozīmīgāko darbu veikšanai pilsētas centra kapsētās vien Rīgas domei būtu nepieciešami 1,5 miljoni latu.

Deputāti 26.novembrī nolēma doties izbraukuma sēdē uz Kapsētu pārvaldi un vairākām kapsētām, lai iepazītos ar reālo situāciju.Tīrības inspekcija:

“Tīrības inspektori” ir aicināti sekot līdzi sava pilsētas, pagasta, mikrorajona vai pagalma kārtībai, fotogrāfiju, video materiālu vai apraksta formā iesūtot ziņas par piemēslotām vietām, kas traucē dzīvot.
Vērīgākajiem “Tīrības inspektoriem”, kā arī sakoptāko vietu īpašniekiem “Tīrības dienu” atbalstītāju sarūpētās balvas.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!

“Tīrības dienu” talkas:

Arī jūsu uzņēmumam, iestādei, interešu grupai ir iespēja pierādīt sevi kā aktīvu, videi draudzīgu un atbildīgu sabiedrības daļu, palīdzot sakopt Latviju. “Tīrības dienu” ietvaros ikvienam interesentam ir iespēja organizēt tīrītāju grupas, kas dosies dabā, sakopjot pašu izvēlētas vai ar “Tīrības dienu” organizatoriem saskaņotas piemēslotas vietas visā Latvijā.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!