Rīgā atklāj pirmo atkritumu šķirošanas laukumu, kas darbosies 7 dienas nedēļā

Piektdien, 30 oktobrī, Latvijas Zaļais punkts un SIA „EKO Rīga” atklāja Rīgā pirmo atkritumu šķirošanas laukumu, kurš darbosies septiņas dienas nedēļā un bez maksas no iedzīvotājiem pieņems PET pudeles, plastmasu, papīru, stiklu, elektropreces, baterijas, akumulatorus un dienasgaismas spuldzes. Laukums atradīsies Ganību dambī 27 (iebraukšana no Uriekstes ielas).

Līdz ar laukuma atklāšanu tika izsludināta arī četrus mēnešus ilga informatīva kampaņa „Šķiro pa tīro Rīgā!”

Kampaņas „Šķiro pa tīro Rīgā!” mērķis ir rosināt cilvēkus domāt un rīkoties videi draudzīgi, radīt sabiedrībā ieradumu šķirot atkritumus, kā arī informēt par šķirošanas iespējām Rīgā.

Laukuma atklāšanas pasākumā iedzīvotājus uzrunāja Vides ministrs Raimonds Vējonis, kampaņas „Šķiro pa tīro Rīgā!” patronese, projekta „Pēdas” vadītāja Vita Jaunzeme, SIA „EKO Rīga” pārstāvis, kā arī LZP valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Kampaņas patronese Vita Jaunzeme uzsver: „Cilvēka rūpes par vidi nozīmē ne tikai runāt un apdziedāt mūsu skaistos Latvijas mežus, pļavas un upes. Tas ir ikdienas pienākums ikvienam – saudzēt un taupīt mūsu dabu un tās resursus. Šķirojot lietas, kas mums vairs nav derīgas un tādejādi dodot tām iespēju maksimāli efektīgi pārtapt par citām lietām, mēs rīkojamies gudri un tālredzīgi. Un vienmēr jau ir izvēle – būt vai nebūt savas zemes patriotam.”

Lai motivētu, iedrošinātu un aicinātu iedzīvotājus šķirot, kampaņas ietvaros notiks dažādi izglītojoši pasākumi – bērniem tiks rādīta izrāde „Rūķis šķiro”, bērnudārzu un skolu audzēkņi varēs piedalīties plakātu zīmēšanas konkursā, bet pedagogiem būs iespēja piedalīties izglītojošā seminārā „Iepakojuma soma”.

LZP Valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs aicina rīdziniekus, īpaši Rīgas Ziemeļu rajona iedzīvotājus: „Esiet aktīvi un atbildīgi – šķirojiet atkritumus un izmantojiet jauno atkritumu šķirošanas laukumu Ganību dambī 27, kas izveidots Jums! Tikai pareizi un tīri šķirojot, mēs samazinām kopējo atkritumu daudzumu, kas nonāk izgāztuvēs un ļoti būtiski saudzējam dabas resursus”.

Rīgā jau ir 4 šķirošanas laukumi, taču šis, Ganību dambī 27, ir pirmais, kas pieņem vienkopus visdaudzveidīgākos pārstrādājamos materiālus.

  1. admin saka:

    dubults neplīstTīrības inspekcija:

“Tīrības inspektori” ir aicināti sekot līdzi sava pilsētas, pagasta, mikrorajona vai pagalma kārtībai, fotogrāfiju, video materiālu vai apraksta formā iesūtot ziņas par piemēslotām vietām, kas traucē dzīvot.
Vērīgākajiem “Tīrības inspektoriem”, kā arī sakoptāko vietu īpašniekiem “Tīrības dienu” atbalstītāju sarūpētās balvas.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!

“Tīrības dienu” talkas:

Arī jūsu uzņēmumam, iestādei, interešu grupai ir iespēja pierādīt sevi kā aktīvu, videi draudzīgu un atbildīgu sabiedrības daļu, palīdzot sakopt Latviju. “Tīrības dienu” ietvaros ikvienam interesentam ir iespēja organizēt tīrītāju grupas, kas dosies dabā, sakopjot pašu izvēlētas vai ar “Tīrības dienu” organizatoriem saskaņotas piemēslotas vietas visā Latvijā.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!