DnB NORD Vides glābšanas komanda atbrīvo Strēļu svētozolu

DnB NORD Vides glābšanas komanda 27.oktobrī devās uz Kuldīgas rajona Rendas pagastu, lai no apkārtējo koku gūsta atbrīvotu Strēļu svētozolu, kura vainagam pieeju saules gaismai liedz apkārt saaugušās priedes un egles. Tādējādi varenais ozols pamazām nokalst.

Lai glābtu Strēļu svētozolu no nokalšanas un saglabātu tā varenumu arī nākamajām paaudzēm, DnB NORD Vides glābšanas komanda attīrīja tuvāko apkārtni ap ozolu, palielinot tam pienākošās gaismas apjomu. Tika veikta arī ozola vainaga attīrīšana no vecajiem zariem, lai veicinātu tā stabilitāti un novērstu iespējamos nolūšanas draudus.

Strēļu Svētozols

Patlaban Strēļu svētozols ar astoņu metru lielo stumbra apkārtmēru starp vairākiem Latvijas dižozolu tūkstošiem ir septiņpadsmitais. Ozola vecums tiek novērtēts ar 350 gadiem, un savā mūžā dižkoks ir pieredzējis daudz – gan tapis pazaudēts no tūrisma ceļvežu lapaspusēm, gan pārdzīvojis spēcīgu zibens spērienu, kas nolauzis ozola augšējo daļu. Tagad ap veco svētozolu ir saaugušas egles un priedes, kas noēno tā vainagu un tādējādi veicina koka nokalšanu. Ozola vainagam ir steidzami nepieciešama tīrīšana, lai novērstu iespējamos nolūšanas draudus.

DSC_5087

DSC_5444

DSC_5353

Guntis Eniņš veic koka mērījumus

DSC_5576

DSC_5189Tīrības inspekcija:

“Tīrības inspektori” ir aicināti sekot līdzi sava pilsētas, pagasta, mikrorajona vai pagalma kārtībai, fotogrāfiju, video materiālu vai apraksta formā iesūtot ziņas par piemēslotām vietām, kas traucē dzīvot.
Vērīgākajiem “Tīrības inspektoriem”, kā arī sakoptāko vietu īpašniekiem “Tīrības dienu” atbalstītāju sarūpētās balvas.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!

“Tīrības dienu” talkas:

Arī jūsu uzņēmumam, iestādei, interešu grupai ir iespēja pierādīt sevi kā aktīvu, videi draudzīgu un atbildīgu sabiedrības daļu, palīdzot sakopt Latviju. “Tīrības dienu” ietvaros ikvienam interesentam ir iespēja organizēt tīrītāju grupas, kas dosies dabā, sakopjot pašu izvēlētas vai ar “Tīrības dienu” organizatoriem saskaņotas piemēslotas vietas visā Latvijā.

Lasi vairāk - PAR PROJEKTU!